Cykl warsztatów w goleniowskim ZAZ-ie zakończony

Zakończyliśmy właśnie cykl spotkań edukacyjnych, związanych z rehabilitacją, które odbyły się w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Goleniowie.  Pracując w grupach warsztatowych uczestnicy sami wskazywali  co według nich  jest elementem rehabilitacji, co ich odpręża, co powoduje, że ich samopoczucie staje się lepsze. Czasami pojawiły się elementy zaskoczenia:  jak to?  przygotowanie pysznej owocowej sałatki to też jest rehabilitacja?  Odpowiedź brzmi: tak, jak najbardziej. Bo rehabilitacja to nie tylko gabinet masażu, lekarz czy rehabilitant. To też spacer z psem, basen,   taniec, posłuchanie muzyki, pójście na plażę, czy aromaty kwiatów.

 

Pokazaliśmy naszym  uczestnikom, jak ważnym elementem codziennego ich funkcjonowania powinna być chwila dla nich. Chwila, która nigdy nie będzie straconym czasem tylko inwestycją w swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

 

Mamy nadzieję, że nasi słuchacze, poprzez  swoje zaangażowanie i aktywność podczas tych spotkań, zrozumieli jak dużo można zrobić dla siebie a mając tak wspaniałe zaplecze w Zakładzie Aktywności Zawodowej  w Goleniowie powinni z niego jak najczęściej korzystać. To wszystko jest przecież tworzone z myślą o nich.