Relacja z wizyty studyjnej w Wolinie i Świnoujściu

W dniu 12 kwietnia reprezentanci wspieranych przez OWES podmiotów wzięli udział w wizycie studyjnej pod nazwą „Pasja czyni nas aktywnymi”. Podczas wyjazdu odwiedziliśmy Stowarzyszenie Centrum Słowian i Wikingów Wolin – Jomsborg – Vineta oraz Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.

Obie organizacje jako podmioty ekonomii społecznej prowadzą działalność pożytku publicznego i gospodarczą zorientowaną wokół tematu historii lokalnej i turystyki.

 

Podczas wyjazdu studyjnego uczestnicy zwiedzili skansen Centrum Słowian i Wikingów, uczestniczyli w warsztatach rzemieślniczych oraz poznali historię powstania i sukcesy wolińskiego stowarzyszenia. W drugiej części wizyty pojechaliśmy do Świnoujścia gdzie zwiedzaliśmy i poznawaliśmy działalność dwóch obiektów prowadzonych przez Muzeum Obrony Wybrzeża – Fort Gerharda i Podziemne Miasto.

 

W obu miastach reprezentanci poznawali jak z historii stworzyć produkt turystyczny, jak rozpocząć i zorganizować lokalne zasoby uruchomienia działalności. Wizyta „Pasja czyni nas aktywnymi” była jednak nie tylko wyjazdem czysto edukacyjnym. Atrakcyjny program, zaangażowani przewodnicy i pasjonująca historia sprawiły, że był to czas pozwalający przenieść się w czasie i odetchnąć od codziennego zabiegania.

 

Liczymy na to, że wyjazd zainspirował reprezentantów organizacji wspieranych przez OWES do pokonywania trudności i działania z pasją w obszarach swojego zainteresowania.