Przed nami 2-dniowa wizyta studyjna do Łodzi i okolic

Kontynuując nasz cykl czerpania inspiracji z dobrych praktyk w podmiotach ekonomii społecznej, tym razem chcemy zaprosić przedstawicieli organizacji pozarządowych, spółdzielni socjalnych i kół gospodyń wiejskich z regionu szczecińskiego do udziału w dwudniowej wizycie studyjnej pod tytułem „Kulturalne smaki Łodzi – czyli śladami przedsiębiorczości społecznej”, która odbędzie się już w dn. 9-10 maja b.r.

 

Czy formuła ekonomii społecznej sprawdza się w branży hotelarskiej i gastronomicznej czy w obrocie nieruchomościami? Uczestnicy wizyty studyjnej „Kulturalne smaki Łodzi – czyli śladami przedsiębiorczości społecznej”, przekonają się, że jak najbardziej tak. Za przykład sukcesu posłużą Przedsiębiorstwo społeczne KŁOS prowadzące ośrodek szkoleniowo – hotelowy, Zakład Aktywności Zawodowej Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych „Zdrowa Kuchnia” prowadzący działalność gastronomiczną, Fundacja Celeste prowadząca Restaurację Autorską „Powidok” łącząca w swoim lokalu wyborne jedzenie z galerią sztuki oraz Spółdzielnia Socjalna Vitasana z restauracją Włoszczyzna.

 

Uczestnicy, którzy mieli okazję odwiedzić z OWES Pub Spółdzielczy w Gdańsku – będą mieli okazję zobaczyć w jaki sposób – w oparciu o franczyzę – funkcjonuje podobny pub prowadzony przez Spółdzielnię Socjalną RESTART.
Uczestników tej wizyty studyjnej na pewno również pozytywnie zaskoczą branże, w jakie zdecydowała się zainwestować Spółdzielnia Socjalna Eurex Nieruchomości – działająca na rynku obrotu nieruchomościami oraz Spółdzielnia Socjalna Odblask – prowadząca kameralne kino.

Spotkamy się również z przedsiębiorstwem społecznym prowadzącym usługi remontowo-budowalne oraz programy pomocy żywnościowej dla osób ubogich oraz Spółdzielnią Socjalną POP prowadzącą klubokawiarnię Pop ‘n’ art.

 

Jesteśmy przekonani, że program tej wizyty jest wyjątkowo bogaty i dzięki swojej różnorodności – atrakcyjny dla przedstawicieli różnych organizacji.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału.

 

Założenia organizacyjne:
Czas trwania i planowany termin: 9-10.05 2019 r.

 

Grupa uczestników:
Około 40 os. wybranych spośród osób które prześlą formularz zgłoszeniowy do dnia 26.04.2019 r. (piątek, godzina 12.00) na adres joanna.moron@aktywneowes.pl. Uczestników wybierzemy na podstawie opisu chęci i motywacji do wzięcia udziału w wizycie oraz kolejności zgłoszeń. W przypadku większej liczby zgłoszonych osób z jednej organizacji, zastrzegamy sobie prawo do zaproszenia do udziału w wizycie mniej osób niż zgłoszone z danego podmiotu.

 

Lokalizacja: Łódź, Jedlicze. Wyjazd autokarem ze Szczecina w dn. 9.05.2019 r. o godz. 7.00, powrót 10.05.2019 r. ok. 23.00.

 

Cele wydarzenia:
1. Zaprezentowanie sukcesów w obszarze ekonomii społecznej na przykładzie województwa łódzkiego.
2. Prezentacja możliwości prowadzenia skutecznych działań w branży gastronomicznej, hotelarskiej, obrotu nieruchomościami, remontowo-budowalnej, kulturalnej, realizacji zadań publicznych przez podmioty ekonomii społecznej.

 

Formularz zgłoszeniowy

Harmonogram