Dwie kolejne wizyty studyjne dla PES w kwietniu

Jak wiadomo podróże kształcą, dlatego OWES nie zwalnia tempa i proponuje przedstawicielom organizacji pozarządowych, spółdzielni socjalnych i kół gospodyń wiejskich z regionu szczecińskiego udział w dwóch kolejnych wizytach studyjnych do Juchowa i Bornego Sulinowa oraz Wolina i Świnoujścia, które odbędą się w drugim tygodniu kwietnia.

 


8 kwietnia – „Smaki i zapachy dzieciństwa” wizyta studyjna w gospodarstwie biodynamicznym w Juchowie oraz krótka wizyta w Bornem Sulinowie.”

Wizyta studyjna do rolniczego gospodarstwa biodynamicznego w Juchowie prowadzonego przez Fundację im. Stanisława Karłowskiego. Po wizycie w Juchowie dodatkowo krótka wizyta w Bornem Sulinowie. 

 

Czy ekonomia społeczna może sprawdzić się na terenach wiejskich? Uczestnicy wizyty studyjnej „Smaki i zapachy dzieciństwa” przekonają się, że tak. Fundacja im. Stanisława Karłowskiego z Juchowa zaprezentuje warsztaty edukacyjne dotyczące wsi i rolnictwa, projekty kierowane do dzieci i młodzieży oraz Zakład Aktywności Zawodowej. W drugiej części dnia pojedziemy do Stowarzyszenia Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa, które opowie o swojej aktywności skupionej na promowaniu historii i specyfiki tej miejscowości organizując m.in. zloty pojazdów militarnych.

 

Juchowo to miejsce szczególe na zachodniopomorskiej mapie ekonomii społecznej, dlatego liczymy, że nasza wizyta będzie niezapomnianym i rozwijającym doświadczeniem dla uczestników.

                                                                                                                                          

Założenia organizacyjne:

Czas trwania i planowany termin: 8 kwietnia 2019 r. w godzinach  7.30 – 20.00.

 

Grupa uczestników:

Około 40 os. wybranych spośród osób które prześlą formularz zgłoszeniowy do dnia 04.04.2019 r. (czwartek, godzina 14.00) na adres michal.gluszyk@aktywneowes.pl. Uczestników wybierzemy na podstawie opisu chęci i motywacji do wzięcia udziału w wizycie oraz kolejności zgłoszeń. W przypadku większej liczby zgłoszonych osób z jednej organizacji, zastrzegamy sobie prawo do zaproszenia do udziału w wizycie mniej osób niż zgłoszone z danego podmiotu.

 

Lokalizacja: Juchowo, Borne Sulinowo. Wyjazd autokarem ze Szczecina (po indywidualnych ustaleniach możliwość dołączenia do grupy na trasie przejazdu).

 

Cele wydarzenia:

1. Zaprezentowanie możliwości rozwoju ekonomii społecznej na terenach wiejskich.

2. Poznanie wojewódzkich atrakcji turystycznych stworzonych i rozwiniętych przez podmioty ekonomii społecznej.

3. Prezentacja możliwości prowadzenia działań edukacyjnych przez podmioty ekonomii społecznej.

 

PROGRAM WIZYTY STUDYJNEJ

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA WIZYTĘ STUDYJNĄ 8 KWIETNIA

 


 

12 kwietnia – „Pasja czyni nas aktywnymi” – Rozwój lokalny w oparciu o promocję historii i dziedzictwa kulturowego Pomorza Zachodniego na przykładzie działalności: Stowarzyszenia Centrum Słowian i Wikingów Wolin – Jomsborg – Vineta oraz Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.

 

Czy grupa pasjonatów może wykreować atrakcję turystyczną odwiedzaną przez tysiące turystów? Jak zainteresować ludzi swoją pasją? Jak oddolnie stworzyć miejsca pracy i wykorzystać potencjał tkwiący w historii?

Na te i inne pytania poznają odpowiedź uczestnicy wizyty studyjnej „Pasja czyni nas aktywnymi”.

Dołożyliśmy starań by uczestnicy wydarzenia zyskali dużą wiedzę z zakresu ekonomii społecznej  oraz poznali dobre praktyki z naszego regionu. Kierując się zasadą, iż najlepiej uczyć się w miłej atmosferze poprzez bezpośredni udział stworzyliśmy program wizyty która ma inspirować i motywować uczestników do dalszej aktywności.

 

Założenia organizacyjne:

Czas trwania i planowany termin: 12 kwietnia 2019 r. w godzinach  8.30 – 20.30

 

Grupa uczestników:

Około 40 os. wybranych spośród osób które prześlą formularz zgłoszeniowy do dnia 9.04.2019 r. (wtorek, godzina 14.00) na adres michal.gluszyk@aktywneowes.pl. Uczestników wybierzemy na podstawie opisu chęci i motywacji do wzięcia udziału w wizycie oraz kolejności zgłoszeń. W przypadku większej liczby zgłoszonych osób z jednej organizacji, zastrzegamy sobie prawo do zaproszenia do udziału w wizycie mniej osób niż zgłoszone z danego podmiotu.

 

Lokalizacja: Wolin i Świnoujście. Wyjazd  autokarem ze Szczecina oraz z Goleniowa.

 

Cele wydarzenia:

1. Poznanie wojewódzkich atrakcji turystycznych stworzonych i rozwiniętych przez podmioty ekonomii społecznej.

2. Zaprezentowanie oddolnej aktywności społecznej prowadzącej do stworzenia miejsc pracy oraz przyczyniających się do rozwoju i promocji turystyki regionalnej.

3. Prezentacja kreatywnych i narzędzi marketingowych prowadzących do stworzenia i rozwoju nowych atrakcji turystycznych.

4. Zainspirowanie uczestników do podejmowania inicjatyw lokalnych wspierających turystykę historyczną oraz tworzenie miejsc pracy.

 

PROGRAM WIZYTY STUDYJNEJ

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA WIZYTĘ STUDYJNĄ 12 KWIETNIA


 

Dodatkowych informacji udziela:

 Michał Głuszyk, e-mail: michal.gluszyk@aktywneowes.pl, kom. 780 – 126 – 808