Stres pourazowy w zawodzie strażaka – szkolenia

Czy wiesz, co to jest i czym się charakteryzuje PTSD, czyli stres pourazowy? Jakie są czynniki ryzyka występowania PTSD? Czy Stres pourazowy sprzyja występowaniu depresji i zaburzeń lękowych? Jak powinno leczyć się PTSD?
Czy każdy rodzaj wsparcia psychologicznego, jest tak samo efektywny? W jaki sposób wybrać odpowiedniego psychologa i psychoterapeutę? Jeżeli co najmniej jedno z tych pytań Cię zainteresowało, to z całą pewnością to szkolenie jest dla Ciebie!

Podczas szkolenia uzyskasz odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania oraz na wiele innych nurtujących Cię wątpliwości. Szkolenie jest przygotowane w oparciu o rzetelną wiedzę naukową i doświadczenie praktyczne, więc masz pewność, że zapoznasz się z konkretną, zweryfikowaną empirycznie wiedzą. Dodatkowo, w każdym momencie masz możliwość porozmawiania z psychologiem.

Trener: Szymon Ziemiński – absolwent psychologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W trackie certyfikacji na psychoterapeutę poznawczo – behawioralnego.
Specjalizuje się w psychologii pracy i organizacji, oraz w rozwoju osobistym, ze szczególnym naciskiem na rozwój kompetencji społecznych.
Na co dzień pracownik Fundacji Inicjatyw Społeczno – Gospodarczych KOMES w Szczecinie oraz Uniwersytetu SWPS w Poznaniu; pracuje terapeutycznie z osobami znajdującymi się w kryzysach życiowych.
Pracuje na zasobach klientów, umożliwiając im rozwój osobisty.
Uczy efektywnego planowania racjonalnych celów i ukazuje drogę ich realizacji.

 

Terminy szkoleń:

 – Goleniów – 02.03 o godz. 9 , Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, ul. Generała Władysława Andersa 7.

 – Nowogard – 09.03, o godz. 9, Posterunek Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 6.

Szkolenia zostały objęte patronatem Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Osoby zainteresowane uczestnictwem zapraszamy do kontaktu z Martą Rosparą pod nr telefonu 516 702 312