Szanse na grant w ramach V edycji programu „Decydujesz, pomagamy”

Sieć sklepów Tesco już po raz piąty wychodzi naprzeciw lokalnym społecznościom. W V edycji programu każda organizacja, która dotrze do etapu głosowania wygra! Oznacza to, że łączna pula nagród, na wsparcie 375 projektów, wynosi aż 1 125 000 złotych!

 

  • Jesteście aktywnymi, pełnymi energii i gotowymi do działania mieszkańcami?
  • Macie ciekawy pomysł na zmiany w swoim najbliższym otoczeniu?
  • Chcecie działać, jednak brak Wam finansowego wsparcia?

Zgłoście swój pomysł do programu społecznego „Decydujesz, pomagamy” i zdobądźcie jeden z 375 grantów!

 

Jak zdobyć dofinansowanie?

Od 8 października do 18 listopada 2018 roku organizacje społeczne, instytucje publiczne, czy po prostu aktywna grupa mieszkańców, będą mogli zgłaszać swoje pomysły na inicjatywy poprawiające ich lokalne otoczenie, poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: www.tesco.pl/pomagamy.

 

Czego mogą dotyczyć inicjatywy i kto może ubiegać się o grant?

Program otwarty jest na każdego. Zarówno organizacja pozarządowa, spółdzielnia socjalna, instytucja publiczna, jak i grupa mieszkańców, która aktywnie działa w lokalnej społeczności, może zgłosić pomysł na projekt na rzecz własnej okolicy. Tematyka zgłaszanych projektów jest bardzo szeroka. Inicjatywy mogą dotyczyć edukacji dzieci i młodzieży, promocji zdrowego stylu życia, odświeżenia przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcą mieć większy wpływ.

 

W IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy” do organizacji społecznych w województwie zachodniopomorskim trafiły granty o łącznej puli 36000 zł. Zaangażowani mieszkańcy zrealizowali 12 projektów, które korzystnie wpłynęły na ich najbliższe otoczenie, m.in. projekt „Łobeska EKO-ŚCIEŻKA” Towarzystwa Miłośników Rzeki Regi, dzięki któremu upiększy się miejska nadrzeczna przestrzeń poprzez ustawienie tablic informacyjnych o rzece, ławek przy miejscu na ognisko oraz nasadzenie nowych drzew. Mieszkańcy okolicy oddali na projekt aż 30 516 głosów, zapewniając organizacji grant w wysokości 5000 zł na realizację pomysłu.

 

Dotychczas Tesco wsparło 815 lokalnych inicjatyw, przekazując ponad 3 mln złotych organizacjom społecznym.
Jednym z nich był projekt „Piłkarski powrót do przeszłości”, który mobilizuje do aktywności fizycznej osoby dorosłe:

Brak Wam pomysłu? Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.tesco.pl/pomagamy! Zobaczcie jakie projekty zostały już wprowadzone w życie w Waszym regionie i zainspirujcie się do działania!

 

W razie pytań, wątpliwości lub chęci przedyskutowania swojego pomysłu zachęcamy do kontktu z biurem programu, czyli Pracownią Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl, telefon: 22 100 55 93.

 

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: www.tesco.pl/pomagamy.