Relacja z Pikniku z Ekonomią Społeczną przy Jarzębinie!

W ostatnią sobotę 6.10.2018 r. w słonecznej atmosferze Animatorzy OWES-u brali udziałw kolejnym wydarzeniu animacyjnym „Piknik z Ekonomią Społeczną pod Jarzębiną” o charakterze lokalnym dla mieszkańców sołectwa Kościno i okolic, ale uczestniczyli również goście z bardziej odległych miejsc.

 

Podczas pikniku przybyli goście mogli zapoznać się z ofertą OWES, uzyskać informacje dot. zakładania i funkcjonowania m.in. fundacji, stowarzyszeń, jak również wziąć udział w konkursie z wiedzy o ekonomii społecznej i wygrać fantastyczne nagrody, które wskazywało OWES-owe koło fortuny.

 

Na koniec pikniku spośród uczestników wydarzenia został wylosowany bon do Empiku o wartości 100 zł! Nagrodę otrzymała Alicja (nr 164).

 

Piknik z Ekonomią Społeczną organizowany był w ramach VIII Biegu Przełajowego „Jarzębina” oraz marszu Nordic Walking Kościno-Dołuje mających na celu działania na rzecz propagowania aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia różnych grup społecznych i środowiskowych, tj. (biegi na dystansie 7 km i 3,5 km, Nordic Walking na dystansie 3,5 km). Podczas pikniku swoją działalność promowały lokalne podmioty ekonomii społecznej, w tym m.in. główny organizator Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje-Kościno. Uczestnicy biegu, w tym m.in. Pani Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, a także licznie przybyli mieszkańcy gminy mogli oprócz aktywnego wypoczynku na powietrzu, dodatkowo poczęstować się darmowymi ciepłymi posiłkami oraz zwiedzać sprzęt wojskowy, m.in. jeden z najnowocześniejszych moździerzy samobieżnych na świecie – RAK.

 

Piknik z Ekonomią Społeczną współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-20.