Za nami kolejny Piknik z Ekonomią Społeczną!

W ostatnią sobotę, 29.09.2018 r. miało miejsce kolejne wydarzenie animacyjne „Piknik z Ekonomią Społeczną” o charakterze lokalnym dla mieszkańców Mierzyna i gmina Dobra organizowane było przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej.

 

W miłej atmosferze na stoisku OWES można było zapoznać się z ofertą OWES, uzyskać wszelkie informacje dot. zakładania i funkcjonowania m.in. fundacji, stowarzyszeń, jak również wziąć udział w konkursie z wiedzy o ekonomii społecznej i wygrać fantastyczne nagrody.

 

Osoby biorące udział w konkursie losowały pytania z zakresu ekonomii społecznej, przy prawidłowej odpowiedzi uczestnicy konkursu kręcili kołem fortuny, które wskazywało jedną z 8 nagród, m.in. zestawy kredek, pisaki, bierki, słodycze. Na koniec pikniku spośród uczestników naszego konkursu został wylosowany bon do Empiku o wartości 100 zł! Nagrodę otrzymał Pan Andrzej z Mierzyna (nr 68).

 

Podczas wydarzenia swoją działalność promowały podmioty ekonomii społecznej, m.in. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn, Uczniowski Klub Sportowy Funakoshi-do Karate Shotokan Szczecin, Auto Klub Szczecin.

 

Dzięki udziałowi w wydarzeniu, uczestnicy mieli okazję aktywnie spędzić czas, zintegrować się z mieszkańcami Mierzyna, poszerzyć wiedzę z zakresu ekonomii społecznej i porozmawiać o następnych wspólnych inicjatywach.

 

Wydarzenie było częścią projektu „Poznaj swojego sąsiada” organizowanego przez mieszkańców Sołectwa Mierzyn, przy udziale Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn. Cele festynu było zintegrowanie mieszkańców Mierzyna. W czasie festynu zorganizowanych było wiele atrakcji m.in. konkurencje sportowe i integracyjne, konkurs piosenki, konkurs wiedzy o Mierzynie, wspólne śpiewanie przyśpiewek biesiadnych z „Mierzyńskiego Śpiewnika Biesiadnego”, pokaz karate, pyszne jedzenie, wata cukrowa, dmuchaniec-skakaniec, stoiska z rękodziełem wykonane przez lokalnych twórców, i wiele innych….

 

Piknik z Ekonomią Społeczną był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-20.