Piknik z Ekonomią Społeczną w Nowogardzie

15.09.2018 r. w Nowogardzie odbył się „Piknik z Ekonomią Społeczną”. Podczas wydarzenia na stoisku OWES można było m.in. zapoznać się z ofertą OWES, uzyskać, jak również wziąć udział w konkursie z wiedzy o ekonomii społecznej i wygrać atrakcyjne nagrody.

 

Osoby biorące udział w konkursie losowały pytania z zakresu ekonomii społecznej, przy prawidłowej odpowiedzi uczestnicy konkursu kręcili kołem fortuny, które wskazywało jedną z 8 nagród, m.in. zestawy kredek, pisaki, bierki, słodycze.

Dzięki udziałowi w wydarzeniu, uczestnicy mieli okazję aktywnie spędzić czas, zintegrować się z mieszkańcami Nowogardu, poszerzyć wiedzę z zakresu ekonomii społecznej i porozmawiać o następnych wspólnych inicjatywach.

Wydarzenie było częścią Nowogardzkiego Dnia Organizacji Pozarządowych organizowanego przez Nowogardzkie Forum Organizacji Pozarządowych, Burmistrza Nowogardu oraz Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej. W czasie festynu zorganizowanych było wiele atrakcji m.in. prezentacje stowarzyszeń, animatorzy zabaw dla dzieci, strefa zdrowia, strefa sportu, maraton zumby, darmową grochówkę i wiele innych….

Piknik z Ekonomią Społeczną był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-20.